YATAN ASLAN

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hakikat bölgesinden Aslan işareti. Kuyruk istikametinde dere kenarında kilise veya han yeri, az ilerisinde ise dere üzerinde bölgenin ana kervan yolunun geçtiği tarihi köprü yeri var. Köprünün üzerinden bol suyu olan çeşme görünüyor. Çeşme köprüye yakın.aslan.jpg Değirmen yeri de buraya yakın. Yorumlarınız forumdaki bütün arkadaşlarımız için önemlidir Ustalarım.

balkaya34

Operatör
Hakikat bölgesinden Aslan işareti. Kuyruk istikametinde dere kenarında kilise veya han yeri, az ilerisinde ise dere üzerinde bölgenin ana kervan yolunun geçtiği tarihi köprü yeri var. Köprünün üzerinden bol suyu olan çeşme görünüyor. Çeşme köprüye yakın.Ekli dosyayı görüntüle 11050 Değirmen yeri de buraya yakın. Yorumlarınız forumdaki bütün arkadaşlarımız için önemlidir Ustalarım.

Selam acemi : Bu aslan Avı yakalamış karnını doyurmuş , Gayet mutlu ve rahat bir görüntüsü var , Gölgeye uzanmış ,Isde bu aslan ne anlatıyor, Mutlu mesut bir görüntüsü var

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
balkaya34

Sevgili ustam aç bakalım şu karakaplı defteri gönlümüz şenlensin. Ne anlatıyor bu aslan. Bizimde sizin derin bilgileriniz sayesinde ufkumuz genişlesin inşallah

balkaya34

Operatör
balkaya34

Sevgili ustam aç bakalım şu karakaplı defteri gönlümüz şenlensin. Ne anlatıyor bu aslan. Bizimde sizin derin bilgileriniz sayesinde ufkumuz genişlesin inşallah

Usda selam : Ben gördüğümü anlattım, Aslan ayakda olsaydı, bir yerde nöbet tutuyor diyecekdik ,yürüyor olsaydı, nereye gidiyor diyecektik, Ama bu görüntü mutlu,karnı tok, neşesi yerinde gölgeye çekilmiş rahat bir görüntüsü var.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Usda selam : Ben gördüğümü anlattım, Aslan ayakda olsaydı, bir yerde nöbet tutuyor diyecekdik ,yürüyor olsaydı, nereye gidiyor diyecektik, Ama bu görüntü mutlu,karnı tok, neşesi yerinde gölgeye çekilmiş rahat bir görüntüsü var.
Sevgili ağabeyim dediğini anladım zaten sıkıntı yok. Bende işde onu sordum bu yatan aslandan ne çıkaracağız.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Mesela şu resimlerde ki aslan lar sizin söylediğiniz gibidir biri bakar biri yürür. İlk resimdekinin işi bitmiş alttaki kayadan almışlar emaneti. Allah razı olsun takdire şayan bir ustamızın görselidir bu. ikincisi ise zaten şekli bellidir. Lakin emaneti orada değildir. Bunlar bana ait değildirler5.jpg3.jpgYBok2A.jpg

balkaya34

Operatör
Avdan kalan artıkların o yakınlarda bir yerde olması muhtemel, Avın derisi Kafası gibi artıklar olmasi gerekir, bu bir taş yığını gibi de olabilirmi. Mesela kuyruk ile arka ayakların arasında bir farklı görüntü var gibi

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Avdan kalan artıkların o yakınlarda bir yerde olması muhtemel, Avın derisi Kafası gibi artıklar olmasi gerekir, bu bir taş yığını gibi de olabilirmi. Mesela kuyruk ile arka ayakların arasında bir farklı görüntü var gibi

Sevgili ağabeyim teşekkür ederim verdiğin bilgiler için bak yeni resimleri gördünmü.

balkaya34

Operatör
Usdam senin aslanın karnı aç, Ve en yüksek nokdadan av takip ediyor , Yani mutsuz ,Üzgün.
Ama Aceminin Aslanın karnı tok ve mutlu bir erkek aslan, Bunlarin bir anlamı olmalı

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Sevgili ağabeyim ben böyle büyüklerim bir şey yazsığı zaman çok yoruma girmekte sıkıntı çekiyorum acaba yanlış anlaşılrmı diye. Evet sevgili ustam her işaretin muhakkak kendine özgü bir anlatım dili vardır. Tabiki biz daha bu işin ucundayız. Şimdi canli figürlere gelir isek Tabiki hepsinin duruşuna göre pozisyonuna göre değişik anlatımları vardır. Evet sizinde dediğiniz gibi yyatan yürüyen yda bakan çok farklılar. Ve avcının kisi yerini bulmuş ve orada yatıyor. Bence o yattğı sırt çok önemli . Tabi bu benim şahsi fikrim. Sevgili ağabeyim siz tabiki benden daha iyi bilirsinizki Bu tür hayvan figürlerinin Af edersiniz ayı gibi aslan gibi boğa öküz gibi kartal gibi yılan gibi yada insan figürleri gibi Yani bu objelerin yakınında mutlaka bir giriş amma mağara ama bir kya mezarı yada bir mahzeni odası vardır bu yüzde doksan dokuzdur. Tabiki bu mağaralar yada diğerleri muhakkak kapalıdır. Ve bulmasıda maharet ister. Bulunsada kolay işler değildirler bazıları istisna tabiki, . O resimdeki attığım bakan aslanın baktığı yerdeki açılmış yer tam bir buçuk metre kalınlıkta kaya aşılp girilmiş bir dediğim gibi hemen gel al yok öyle bir dünya değilmi sevgili ustam. Adamlar o değerli mezarları gizleyebilmek için neler yapmışlar . bunun yanında bir çok üst düzey mezarları aşikar idi. Nedenine gelince onlara zaten kimse korkudan yaklaşamaz idi. Çünki o medeniyetin önde gelenleri idiler. Ne zamana kadar sağlam durabildiler tabiki medeniyetler ve oraların sahipleri değişene kadar. Bazıları günümüze kadar ülaşabildiler nedenine gelince ya üstleri doğal afetlerden kapandı yada çok iyi gizlendiler . Sitede sevgili
MendereS
Üstamızın nerede o eski işaretler ile ilgili yazısını okudum Gerçekten hem nostalji hemde gerçeklik kokuyor idi. Bakın hakikaten sevgili ustamızın dediği gibi kaç yıldır doğru dürüst bir define işareti çıkmıyor . Olsada insanlar korkuyorlar yayınlamaya çünki etrafta her çeşit insanlar mevcut . Kaç kişinin canı yanmadı mı bu işlerden. İnsanlarda güven kalması. Sen ister isen ağzın ile kuş tut faydası yok. Ne kadar iyi niyetlide olsan kişilerde korku hakim olmuş. Bu tür insanlar sitelerede sızdılar bir zamanlar. Ve milletin yerlerini ceplerini boşalttılar. Yada segvgili ustamızın dediği gibi işaretleri görüp yerleri belli olmasın diye bi,r çoğunu kırdılar. Birazda bu işte kimse alınmasın amma sitelerde boş yorum yapan bazı arkadaşlarında katkısı var tabiki. Sözüm meclisten dışarı bu arda önce bunu belitmek isterim. Burada Allaha şükür öyle bir durum yok. Konuya dönelim Sevgili kardeşim daha A hafini Öğrenmeden Z Harfinden bilgi vermeye çalışıyorsun. Hakikaten bilgisi olan kardeşlerimizin yorumları zaten tak diye ayırıyor kendisini. Bu sefer ne oluyor Konu sahibi arkadaşlar da bu tür biçare yorumlara kanıp Başlıyor kas yapmaya. Sonradan da Kimbiler ne saydırıyordur. Yine söylüyorum bir bulgu olmadan hiç bir şey yapmayın sevgili kardeşim. Birde yeri gelmiş iken bu konuyu da yeniden hortlatmış olalım. Bir şeyleri bir şeylere benzetme Yani bir kayayı çeşitli figürlere benzetme Gerçekleri ve gizli yapılanları hariç tabiki. Bu da çoğumuzda olan bir şeydir ve aslında bu bir hastalıktır ası (((pareidolia ))) denir. Bu sadece kayalar için değil tabiki her objeyi bir şeylere benzetebiliriz. İşte bu tür işaretlerde geeliyor ve başlıyor bir curcuna kimi diyor doğal kimi diyor el işi. Bakın Bir sitede yada şöyle diyelim bir toplumda sizden daha bilgili ve ve tecrübeli birileri var ise önce anlamadığımız konularda o insanların yorumunu beklemeliyiz. Buna kendimi de katıyorum bu arada bende bekleyenlerdenim önce bunu söyleyeyim. O kişiler ne diyecekler bakalım. Baktın bir cevap gelmiyor eyvallah sevgili kardeşim meydan senindir. Tabiki herkez hürdür diyeceksiniz yorum yapar diyeceksiniz . Zaten bende yapmasnı demiyorum Lakin önce beklemek gerek Sonra Ne ister ise yazsın kimse kimseyi engelleyemez yeterki yazdıklarında kötü sözler olmasın. İşte sevgili ustam coştummu nedir ben yahu:p:p:p . Tutamıyorum kendimi habire yazıyorum yeter yahu bu ne böyle be kardeşim Delimiyim neyim ben de anlayamadım;););)