Yeni yerler. Yeni resimler, kaya mezar işareti

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,464
5,553
118
Selamunaleykum kardeşlerim dün 6 kişi sabah 10 civarı düştük yollara dağ taş dolaşmaktan akşam saat 6 da eve geldiğimde nakavt olmuş gibiydim. Önceden buraya giden kardeşlerim güzel yerler olduğunu söylediğinde abi yolu çok zorlu diyede söylediler. Ben ne bilirim bu kadar zorlu olduğunu. Ayı Deresi sazli göl eski eşkiya yeni dönem teror yuvalariydi bu bölge. Dağın bir ucunda mağara. Diğer ucundan çıkışı var bu magaralarin. Burda gördüğüm sanırım tosbaga. Birde kayanin üstünde kare. Birde karenin altında oda mahsen isareti vardı. Burda bir işaret çözen gelmiş birkaç yıl önce. Demiş yeriniz burasi. İki odalı bir yer göstermiş. Bunlar ilk odayı islemealmış birşey yok diye birakmislar. Çünkü ellerinde ne cihaz ne çubuk var. Gittiğimde baktım ikinci odanın girişi belli ama Alan toprak dolgu. Çubukla gezdim beni açılmamış odanın üstüne götürdü. Derinlik aldım 2.5 mt. Metal tesbitinde odanın giriş sağ duvarında altın işareti verdi ve küp işareti verdi. Sonrası çubuğu boş tuttugumda odanın arka duvar dibine attı ordada gümüş işareti verdi. Bakir bronz demir tuttum hiç sinyal yok. Birkaç resim sizlerledepaylaşayım. Bakalım kardeşlerim ustalarim ne görecek.
20190929_150227.jpg

Son düzenleme:

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,464
5,553
118
Kardeşlerim bazen karışık yazsamda bilinki ilk önce bir bölgeye gittiğimde arazi taraması yapıyorum. Değişik Şekil ne var. İşaret varmı ona bakarım. Birşey görsemde gormesemde çubuğu tutarım Düşerim peşine. Elimde 4 kaynak elektrodundan yaptığım LL çubuk ve elimde boş plastik boşluk ararım. Kare dikdörtgen yuvarlak yani şekil biçim varmı. Eğer varsa duvarı varmı dolgu toprak mi ona bakarım. Sonra derinlik sonrası metal tesbiti. Sonrası ise argeyi tamamlarim. Çok sabirliyim bende yanimdakilerde sabırlı. Çünkü birçok kez yazdığım gibi. Sağlam aklı başında bir cihaz ile kontrol etmeyene teyit etmeyene kadar işlem yok dedik. Bazıları soruyor abi ya yanindakiler gidip çıkarsa. Bizde o cibiliyetsiz bulunmaz. Küçük yerde sevgi saygı kolay kolay eksilmez bitmez. Küçük yerde adım başı olmasada yinede kosebasinda insana rastlama ihtimali çok var. Büyük metropol ve şehirlerde ise ne iyi belli ne yanlış. Bizi kuşkulu şüpheli hale getirdiler büyük yerlerde. İnşallah bu güzel ülkemde batıdan doğuya. Kuzeyden güneye insanların kardeşçe birbirine sarıldığı günü görürüz inşallah.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
602
1,015
98
İlk fotoğraf bir kabartma taş. Burda sıvalı yer bakmalısın.Baktigi yerde 300 ile 500 metre ilerde bir harabe yapı olabilir.O yüzden iyice bakılması gerekir.Bu kadar büyük olması bir mezar işareti olabilir .Eski ağaçların dibine bak eski bir çarpı işareti olur. Ikinci olarak sarı toprak alan olabilir.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
764
2,252
98
Harputlu ustam kısa ve net yazacağım..
Çubuklarla aldığın ve şüphelendigin yerlere çalışma yap...
Orada bir oda mezar vesaire varsa ki büyük ihtimalle var...Mezar oda içinde hiçbir cihaz altın gümüş vesaire bulamaz göremez sinyal vermez...Boldan boldan konuşan cihaz satıcılarının pazarlama tekniklerine inanmayın...mezar odasinda o derinlikte yüzük kolye yada değerli degersiz metal eşya hakgetire..Bunu neden yazdım metal testi için cihaz aramaniza beklemenize gerek yok...saygılar..