Yer altında yığma tas çıktı derinlik nedir nasıl devam edebiliriz

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Bu yığma dolgu yardımcı olursanız seviniriz

Ekli dosyalar

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Bu yığma dolgu yardımcı olursanız seviniriz
Selam ustam : Bana göre sizin o gördüğünüz taş yıgıntısı, orada yapılmış bir iş den artan taşlardır.Yani fazla gelen taşlardır. Orada güzel bir anıt mezar vardır. Ben aynı olaya 1981 de rasladım ama Dönem soygunu olmuştu, selçuklular zamanında çok kazı yapılmış.buda onlardan değilse inşallah soyunmamışsa bişiyler olur

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
bi değerli dostumuz on metre kazmalısınız dedi aklımız karıştı derinlik nedir acaba

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Selam ustam : Bana göre sizin o gördüğünüz taş yıgıntısı, orada yapılmış bir iş den artan taşlardır.Yani fazla gelen taşlardır. Orada güzel bir anıt mezar vardır. Ben aynı olaya 1981 de rasladım ama Dönem soygunu olmuştu, selçuklular zamanında çok kazı yapılmış.buda onlardan değilse inşallah soyunmamışsa bişiyler olur

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Değerli ustam bizim bu gördüğümüz yer el değmemiş gibi bi dere yatağında ve karakol arazısiydi eskiden oymaların birinde çarpı işareti var biri üçgen biride yuvarlak oyma üç ayrı tas hepsi birbirine yakın ne yapmalıyız ilginiz için TSK ederim

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Değerli ustam bizim bu gördüğümüz yer el değmemiş gibi bi dere yatağında ve karakol arazısiydi eskiden oymaların birinde çarpı işareti var biri üçgen biride yuvarlak oyma üç ayrı tas hepsi birbirine yakın ne yapmalıyız ilginiz için TSK ederim
Selam ustam : O işaretli taşlar yeri değişmiş taşlar, Fakat yinede mezarı işaret eder ama onu boşver çünki yerinde değil. Orada derinlik olmaz bir mezar derinligindedir , yani benim gördüğünüm öyleydi, Ilk 75 santim sert olur ondan sonrası çok yumuşak olur ,çünkü dolma topraktır, Ben o kazıyı ruhsatlı yapmıştım 1981 de. Çok derin değil normal mezar derinligindedir. Bir cihaz veya çubuk tutun herhalde sonuç alirsiniz

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Çok tşk ederim ilginize acaba bulduguğumuz bu yığma oyma olan taşlara doğru gidiyo son noktamıdır dolgu olduğu kesin

• Beğen
Tepkiler: Demirdağınkurdu

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
93
245
38
Bu isaretin aynisiyla ormanda karsilasmistim. Foto kapandan dolayi islem yapmamistik. Size bahsedilen 10 mt cok ciddi bir derinlik. Tam mezar yeri resimdeki gibi olmali.

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
O yüzden bişey yapmadık bi kazı yaptık yığma taslar çarpı olan tasa doğru ilerliyor o kadar çok tas olması biraz abartılı geldi bi on metre ye yakın mesafe bu kadar tas atmış olabilirlermi ustam

• Beğen
Tepkiler: Demirdağınkurdu