Yerden toplayıp servete kondular!

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mesajlar
2,433
Beğeniler
3,484
Puanları
118
#1
Yerden toplayıp servete kondular!
23.02.2019 10:04


Hala dönem dönem 40 metreyi aşan lavlar püskürtmeye devam eden ve bölgede sebep olduğu infial süren Kilauea Yanardağı, çevresine Olivin adı verilen yeşil pırlantalar püskürtüyor.


Yerel halk lavlardan çıkan taşları toplayıp gelir kaynağı elde ediyor.


Magmaların ilk kristalleşen minerali olarak bilinen Olivin, bölge insanı için küçük bir teselli oldu diyebiliriz.
Sabah uyandıklarında çevrede bu tip parlak ve hoş görünen taşlarla karşılaşan Hawaii halkının bir çoğu, taşları hatıra olarak saklamaya karar verdi.
 

MendereS

Admin
Administrator
Mesajlar
809
Beğeniler
2,672
Puanları
98
#2
eskiden afrika derelerinde aynı böyle altın akarmış, tarih 1600 1700 yılları yanlış değilsem tabi. ingiliz araştırmacının biri orta doğu ve diğer kıtaları gezerken afrikada bu dereden akan altınları görmüş. sonra avrupaya dönmüş demişki yaw siz birbirinizi boşa yiyorsunuz dünyada yinecek o kadar kaynak varki anlatmakla bitmez. tek yapmanız gereken siz bu kavgayı bitirip birlik olun dünya sizindir yi yi bitmez.

tabi bu avrupa ülkelerine mantıklı gelmiş. birleşip osmanlıyı dağıtıp bir sürü küçük devletler kuracak bunları sömürecek. husümet o kadar büyükki birleşme 100 seneyi geçmiş en sonunda iltilaf devletleri bu işe soyunup işi bitirmiş sonrada rusyayı devre dışı bırakıp amerikayla ingiltere mamaya oturmuş.

100 senedir afrika derelerinden çıkan altınlar ingiltereye kayıtsız gidiyor miktar belli değil.
 
Üst Alt