Yetersiz sunum örneği

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Hayırlı akşamlar
Muş bölgesinden bir arkadaşından gelen fotoğraflar kendisine fotoğraflama ile ilgili bilgiler verdim inşaallah yarın gelecekler .ben önden fikirlerinizi rica ediyorum.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
678
1,120
98
Doğal oluşum
İlk fotoğraf kayalar dizilişi çok dikkat çekici, özellikle şekil verilmiş olan çok ince bir işçilik.. Bu bölge yüksek statüde mezarların olacağı kanaatindeyim özellikle ilk fotoğrafın geniş çevre alanı varsa sağ tarafta dere veya bir işaret, kaya vs varsa onlarıda yüklesin.. Birinci fotoğrafın ikinciyle bağlantısı ne kadar mesafede halka içerisinde oyma vermiş çalışılacak alan

• Beğen
Tepkiler: infilaQ ve R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,236
118
1.fotoğraftaki sanırım Çiçek motifli bayan mezarı.Alan fotoğrafları evet yetersiz.Lakin fındık gibi oymalar doğal mı yapmamı kestiremiyoruz.Bu çiçeğin yakın civarında zeminaltı mezar olmalı.
bu mezar üçgen oymanın mezar stiline benzerdir.Ön ve sırt istikiametlerinde ki uygun yerler kendini belli edecektir.
2. Fotoğraf ise karşısında ya yığmaya yada kayalar arasında ki sıkıştırılmış kısma bakıyor olabilir.2. foto yüksek statüdür.Her ikiside işaretten çok uzağa atmayacaktır.İşaretlerin güneybatısı ile kuzey doğusu istikametleri uygundur yön olarak.Bu 2. foto işaretinde özellikle top bir nokta yığma veya yığıntı bakılmalıdır.

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Değerli usta larım yorumlarınız arazi ile bire bir uyumlu tebrik ve teşekkür ederim. Bana ulaşan cevaplar yorumlarınızı doğruluyor.bunlarla birlikte bir kaç fotoğraf ve video gönderdiler ancak yine yetersiz ve sadece işaret odaklı oldukları için burada yayınlamak istemedim yarın inşaallah çevre fotoğrafları uzak yakın çekimler ile fikir ve görüşlerinizi talep ederim.ve bir diğer husus cihaz yada çubuk kullanan yok içlerinde bu gün şiş tarif ettim başka tasfiye edebileceğiniz bir husus varmıdır.

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Bu şekilde fotoğraflar var ve aynı bölgedeler :) yarın yönlendirip inşaallah güzel fotoğraflar ile burada olurum

• Beğen
Tepkiler: Demirdağınkurdu