Yılan,a örnek.

3370

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dostlukların, bozulduğu, keleklerin, havada uçuştuğu, bir işarete, yoruma bakın ne güzel değilmi altı aydır söyler,, gel buradaki parayı bulalım diye.. Gidecez inşallah. Birini bir bulalım.. Bu adam benim dayım olur kendisi taş duvar ustası,, yılan da göksunun hemen dibinde,, bilirsen gel yeğen diyor, biliyorum deyipte gidemedim ızırabımdan.. Gitsem bulamayacam biliyorum.....

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Etrafını biraz çekseydi çok şey söylenebilirdi.
Yılanın sağında ve solunda murç izi olacak onu bulsun.
Mezro ile net ölçü alsın.
A4 kağıdına birebir krokisini çizsin, özellikle S şeklini.
Murç izi nerede krokiye bunu da dahil etsin.
Sırtını yılan versin 70 adıma kadar da manzara fotosu çeksin;
Saat 10-12-14 istikametlerini açılayarak çeksin.
Yılanın parasını almak zor olsa da her zaman bir çözüm bulunur.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
3370

Sevgili ustam sana bu konuda ne biliyor isek elimizden gelen yardıma hazırız. Yalnız bu işaretin bir güzel resimleri olsa çok daha iyi olur. Şimdi doğruları konuşmak gerek ise zor işarettir yılan. Bazıları mezarları bazıları değerliyi bazılarıda bir hükümranlığın yada kiliselerin kotlamasıdır. Bu simge çoğunluk ile papaz mezarlarında kullanılmıştır. Lakin bu dayınızın bildiğinde değişik şeyler görülüyor. Videoda ben doğrumu görüyorum yılanın kuyruk kısmı çatallaşıyormu . Ve anladığım kadarı ile suyada yakın demişsiniz. Şayet bu yılanın kuyruğu çatallaşıyor yada yarım ay gibi ise lütfen hatırlatınız.. bu yılanın baş kısmı güney yönündemi bunuda belirtin . Yılan kilise mensubudur bu yılan ile var ise kilise arasındaki yol önemlidir. Yılan avcıdır değirmeni çok sever yakınındaki değirmen önemlidir. Yılan bakarsın yanındaki dere olur yada yanındaki yol olur. Yani çok şeyler ifade edebilir. Bunu anlamak da çevresindeki iyi bişr araştırma ile çözülür. Taş yığmaları
duvar tipi kayaları ve o kayalardaki küçük girişleri yada mağaraları VSVSVS . Yani daha çok uzun konusu var. Sen önce şu kuyruğu bir öğren dediğim gibi yarım ay gibimi

3370

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konuyu enine boyuna anladım ustam.. Buradaki ustalarım ızın, hepsine saygılar, anlatımları, ilgileri,, yorumları, hepsi birbirinden değerli sağolun, var olun.. Özellikle sizin, tatlı diliniz yeter ustam,, insanoğlu, testi gibidir, içinde ne varsa dışına o sızar, sizden öğreneceğimiz çok şey var, eminim,, yılan konusu farklı ve ilgi çekici, bir okadar gizemli, çıkacak malzeme bir yana, zevkli bir uğraş,, sizlerin yanında haddime değil, kusuruma bakmayın, bu son yılda birşeylerr öğrendim, ve bu bilgileri sizlerin yorumlarından tek tek çekerek elde ettim, önce araziyi bul, emaneti koy, yılanı evir çevir, kıvır arazinin aynısı yap, murcu vur,, işlem tamam,, ve sistem aynı olsada, her arazi ayrı olunca yılanın şeklide ayrı oluyor,, resmedilen yılan, açık adres,, adresi kaybedince gezele dur,,, müthiş bir deneyim yaşadım,, kafam bastı,, sanırım şelale deki çörekli yılanı çözdüm,,, kocaman mahsen var,, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Konuyu enine boyuna anladım ustam.. Buradaki ustalarım ızın, hepsine saygılar, anlatımları, ilgileri,, yorumları, hepsi birbirinden değerli sağolun, var olun.. Özellikle sizin, tatlı diliniz yeter ustam,, insanoğlu, testi gibidir, içinde ne varsa dışına o sızar, sizden öğreneceğimiz çok şey var, eminim,, yılan konusu farklı ve ilgi çekici, bir okadar gizemli, çıkacak malzeme bir yana, zevkli bir uğraş,, sizlerin yanında haddime değil, kusuruma bakmayın, bu son yılda birşeylerr öğrendim, ve bu bilgileri sizlerin yorumlarından tek tek çekerek elde ettim, önce araziyi bul, emaneti koy, yılanı evir çevir, kıvır arazinin aynısı yap, murcu vur,, işlem tamam,, ve sistem aynı olsada, her arazi ayrı olunca yılanın şeklide ayrı oluyor,, resmedilen yılan, açık adres,, adresi kaybedince gezele dur,,, müthiş bir deneyim yaşadım,, kafam bastı,, sanırım şelale deki çörekli yılanı çözdüm,,, kocaman mahsen var,, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sevgili kardeşim bende sizin daha öncede belirttiğim gibi azminizi çok beğeniyorum. Hem saha çalışması hemde bilgi depolamanız bunlar çok güzel şeyler. Benim yaşım altmış bu gün 6 saat dağlarda gezdim. Bilgi edinmenin ve öğrenmenin yaşı yoktur. Tabiki hepsinden önemlisi arazi deneyimidir. Evet size daha önce belirtmedim. Lakin şimdi açıkca söylemek isterimki her yılanın çözümü farklıdır. Çünki yılanda bir sistem mensubudur. Ve bulunduğu yere göre sistemi değişir. Su kenarındaki başkadır kıraç yerdeki başkadır. Sizde işte böyle konuları takip ettikçe ve konulardaki farklı yılan resimlerini ve çevresini anlayınca zaten orada neler bakacağınızı anlarsınız. ALLAH size çalışmalarınızda Yar ve yardımcınız olsun inşallah.

3370

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Amin cümlemizin yardımcısı,olsun dağlarda gezmek insanı yeniler, günümüz, şartlarında betondan birazda olsa uzaklaşmak ne kadar güzel, sağlıkla aldığımız, her nefes, binlerce hazineden dahada güzel,, işin maddi kısmında yok sayılmaz, yerden çıkacak paraya, ümit bağlanmaz, gelecekse gelir,, öğrenilmez ise bilgi gelmez,, tüm defineci arkadaşlara, demek isterim hırs başarının, prangasıdır,,, sağlam adam, sağlam niyet hepimizin,, yoldaşı olsun her daim,, bu papazlar da çok uyanık mış,, koca araziyi üç tur attırdılar bana,,, tepesine bindim artık,, bu adamları yıllarca bölgede yaşadığını hep atladım aklım yetmedi,, aynı anda,, resim çörek yılan, arazi çörek yılan altı mahzen boynundaki kesikten yüklen, aç kapıyı tabi yaa,, sonunda ben hep şekilde yanıldım unuttum nasıl yapıldığını,, iyi dileklerin için Allahım razı olsun sizler den uzun ve sağlıklı yaşayınız,, yiyecek çok yılan var daha,, saygılar ustam,, uzun yazılar içinde özür dilerim forumu meşgul etmek istemem, keyfe geldim şimdi...