Yüksek Statü mü? (1)

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölgede özel bir konumda denebilir. Selamün Aleyküm,
Güney tarafı güzel bir vadi ve vadiye hakim yamaçta iki büyük sunu çukuru. Kaya oyulduktan sonra horasanla sıvanmış gibi. Çukurların bulunduğu alan kalan 3 yönde düzlük ve tahminen medeniyetin yaşadığı bölge. Bu çukurların doğusu ve batısı yönünde Nekrapol görünümü hakim ve başka oymalı kayalar da var. Görüntüleri ve konumları itibariyle bu çukurlar yüksek statüyü temsil ediyor olabilir mi? Saygılar..

Ekli dosyalar

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Bu çukurların doğusu ve batısı yönünde Nekrapol görünümü hakim ve başka oymalı kayalar da var
Selamün aleyküm usta.Bu bölge işareti olub,nekrapol bölgesine hoşgeldiniz der.Buranın doğusundaki alana dikkat etmeni tavsiye ederim.Selamlar.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu alanda değerli tespiti yaptınız mı zemin baya elden geçmiş işlenmiş.

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu alanda değerli tespiti yaptınız mı zemin baya elden geçmiş işlenmiş.
Boşluk tespiti yaptım ustam. Güney yönden giriş veriyor, sunakların hizasıyla birlikte odalar başlıyor.. Bölgede elden geçme yok. Öndeki ağıldan birkaç kaya depremle ve yağışla kaymış. Köyden biri de boşalan yere koyun koyuyor yazın.

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok zor ve kıymetli bir mezar gurubu bulmuşsunuz

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok zor ve kıymetli bir mezar gurubu bulmuşsunuz
Ben de öyle tahmin ediyorum ustam. Dramos derinliğini, bölgedeki diğer denk geldiğim yerlere göre daha derin gösteriyor çubuklarım. En güzel manzaralı yerlerden birini kapmış. Baboş birileri olsa gerek..

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sanırım bu spilos şekline daha önce denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam mezarın projesi anfi tiyatro şekildeydi odalara koridordan geçiş vardı yani bir çember ⭕ yada hilal ☽ şeklinde olması lazım kendi içinde sağlı sollu odalara ayrılır giriş kısmına gelirsek seyir terası gibiyse zemin ilk bakılacak yer uçurum vari olan yerdir yok arazi düz bir zeminse çok zor çünkü çok derindir

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sanırım bu spilos şekline daha önce denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam mezarın projesi anfi tiyatro şekildeydi odalara koridordan geçiş vardı yani bir çember ⭕ yada hilal ☽ şeklinde olması lazım kendi içinde sağlı sollu odalara ayrılır giriş kısmına gelirsek seyir terası gibiyse zemin ilk bakılacak yer uçurum vari olan yerdir yok arazi düz bir zeminse çok zor çünkü çok derindir
Giriş görünen yerin önü vadi manzarası. 1,5x2 m gibi ölçtüm.çukurların hizası ile birlikte odalar belirleniyor. Avcı denk gelince devam etmedim ölçüme. Geri plan olan kuzey taraf tamamen düzlük.
IMG_20200126_191441.jpgIMG_20200126_191421.jpg

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı

IMG_20200126_191455.jpg

4.8 MBGörüntüleme: 23
Selamün aleyküm usta.Bunun üzerinde dur,tam olarak 40° (kuzeydoğu) 2 metreye dikkat.Selamlar.
Nasıl bir duruma odaklanalım ustam. Burayı gösteren delikanlı çok yer eşelemiş. Garibim biriki uyanığa kendi durumuna göre birkaç bin kaptırmış. Mutlu olmasını istiyorum. Ağıl kısmına koyun koyacak. Tuvalet kuyusu deştirecem, jcb getirecem diyor. Çubuk yalan söyler mi girişler ilgili??