Yuvarlak oyma işareti

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,350
98
değerli ustalar

alana gitmeden önce fikirlerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: R00T

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,350
98
Sağol usta allah razı olsun kontrol edeceğim mutlaka

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,115
2,865
118
59
Cann
Sevgili ustam bu oymanın derinliği ve eni nedir acaba biliyormusun.
Size akıl vermek gibi olmasın ssevgili ustam lakin oymaların yapıldığı kayanın pozizyonu oymanın duruş şekli yapılış biçimi hepsi önemlidir . Bir oymayı önce iyi etüd etmek gereklidir. Ne anlatıyor onu bulmak lazım. İllaki her oyma mezar değildir. Bu görüntüye göre şimdi size sormak isterim bu oymanın olduğu alan hafif rampa bir yermi ve bu oyma arazinin eteklerindemi yoksa yukarı doğrumu. Şayet oyma çok derin ise etrafta su ile ilgili bir şey varmı . Kayanın kendisinden boşluk bakıldımı resimdeki çizidiğim yönler doğrumu değil ise tam olarak yönleri çizersen sevinirimIMG-20200129-WA0006.jpg

• Beğen
Tepkiler: Cann

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
bu yakınlarda su kuyusu varmı ? yani şöyle, oyma tasarımı mezardan çok kuyu işareti gibi geldi bana. her ikiside olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SuNSeT28 ve Cann

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,350
98
Henüz görmedim Alanı yarın göreceğim ustam detaylı resimler video yüklerim inşallah

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,278
5,228
118
Κερασούντα
değerli ustalar

alana gitmeden önce fikirlerinizi bekliyorum
Selamün aleyküm ustam.Bu alanda çok süprizler çıkabilir alanı çıplak gözle iyi incelemelisin.Oymanın konumu ve bulunduğu kayanın araziye duruşu dikkat çekici.Oymanın baktığı yön önem arz ediyor.Şahsi düşüncem doğuya bakıyor gibi.Şu fotoyu yükleyeyim onun üzerinden devam edeyim.
20200129_212517.jpg
Kurtaga ustam oradaki V yi yakalamış.V nin yeşil ile işaretlediğim yerin ölçüleri alınmalı.Her 1 cm. için arşın hesabını kullanmak gerekiyor.Yani 1 cm 68 cm ile çarpılmalı.Çıkan sonuç kadar V nin açık yönünde geldiği noktaya dikkat.V nin birleşim yerinin sarı ile işaretlediğim yerdeki oymamı?Onuda dikkate almalısın.
Gelelim oymaya,oymanın çapı ölçülmeli mavi ile gösterdiğim şekilde.Sonra derinliğini ölçmelisin.Bu oymanın etrafı 9 metre çapında daire şeklinde detaylıca incelenmeni tavsiye ederim.Kızmızı ile yön gösterdiğim yöne,3 metre 60 cm,36 metreye dikkat.Yine o yönde 360 metrede bak bakalım birşeyler varmı?Oymanın tam doğusuna 90 metreye kadar dikkat.Kayanın eğimine yani araziye göre duruş derecesi,120° yada 130° gibi,buna göre tam güneydoğuya,1.3,13 ve 130 metre son dikkat.Alanda bir açık kuyu varmı yokmu onuda teğit etmelisin.Son olarak oymanın arkasındaki turuncu ile işaretlediğim kayayı es geçme derim.Allah utandırmasın inşallah.Selamlar.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,278
5,228
118
Κερασούντα
Selamla.. sunset ustam öncelikle hoşgeldiniz.. Ustam maşaallah döktürmüşsünüz.. can ustamın mavi ile işaretlediğim alanda sonradan kırma gibi yer var burada kaz ayağı gibi yer var bunuda yakından incelemesini tavsiye ederim.. fotosunuda paylaşsa seviniriz..
Aleyküm selam ustam.Hoş bulduk teşekkür ederim.Ustam benim yazdıklarımı oradaki işaretler söylüyor.Bende buraya yazıyorum ekstra bir şey yaptığım yok.Orada dikkatimi çekti ancan emin olamadım.Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Kurtaga

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,320
10,122
118
Bu oymada ki V midir tam emin değilim fotoğrafa göre Ama V ise Açık ağız yönü önemlidir elbette bazende uzun veya kısa kanat densede açık ağız iyidir. Bunun haricinde oyma mezarını veya malzemesini görür olacak .Farzet ki oyma çukurundan bakıyorsun Tatlı bayır sanırım incelenmeli.

• Beğen
Tepkiler: Kurtaga