Yuvarlak oyma, kanal V işareti

Defhunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İyi akşamlar herkese rica etsem fotoğraflar hakkında siz değerli ustalardan yorum alabilirmiyim. Yuvarlak oyma üzerinde kanal var biraz altta V işareti sol tarafta yarım daire işareti var.MOV_0147_000029.jpgMOV_0147_000139.jpgMOV_0147_000152.jpg

Son düzenleme:

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Öncelikle hoşgeldiniz...Kare oyma işaret bir kenarda dursun...Hangi defhunter...Bizim tanıdığımız defhunter mi....

Defhunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hoşbulduk o kişi değilim emin ol nicki beğenmiştim kullanırım dedim ama bilirim eski ustaları sitelerden. Aklıma da geldi tereddüt edenler olur diye ama yinede yazdım.

Defhunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölge dere kenarı kayalık dağ dibinde az çok biliyorum işaretleri ama son nokta neresi sizlerin görüşlerini almak istiyorum

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Kare oymayı ve çevresi ile beraber ortamı yönleriyle görmek doğrusu olacaktır.
Eklediğin resim ve anlattığın kadarı ile benim anladığım bir mezar ve ayrı olan gömü durumu var.Fakat yuvarlak oyman makina matkap - karot vb. ile açılmışa benziyor.Sen ne diyorsun defhunter usta.

V işareti ile alakalı yazımızı okuyun.Faydası olur umarım.
Dere yatağı meyilli kayalık arazide mezar odasına giden kısa veya orta uzunlukta tünel olmalı.
Kanal hem son nokta yönüne istikamet hemde tünel veya son nokta mesafesini vermede kullanılmış olabilir.Fındık oyma var ise bu işaretleri toptan gösteren foto olsa ve uzunluk yön derinlik vs.Ölçülendirme yapmak gerekecektir.
Kayada tıktık işaretler çalışma var.O zaman senin şu yarım kapalı dairen tamda kapalı mahzenden bahsediyor.Sonuç hepsi kapalı o mahzene vurgu yapmakta.

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Gordugum kadariyla mahzen isaretinin haricinde digerleri dogal olarak gozukuyor.