Kayık Gemi Define İşareti Anlamı
MendereS

Kayık Gemi Define İşareti Anlamı

Kayık yada gemi: Nuh’un gemisine binmeyenlerin yok olması gibi, Hristiyan olmayanların da kurtuluşa veremeyeceğine göndermede bulunmakta ve havarilerden Petrus’un balıkçılıkla uğraşmasından dolayı ilk dönem kilisesi bunu bir sembol olarak kullanmıştır. Kısacası kayık bir dönem kullanılmış haç işaretidir.

Gemi Diğer Anlamları

3 gemi varsa gemilerden biri yüzer şekilde diğeri yatar 3. gemi ters dönmüş şekildeyse Emanet malın ağırlığından yatmış şekildeki gemidedir.

Değirmenin 31 adım karsında sofra tası üzerinde 5 çatal 5 kasık 5 parça ekmek dilimini, 2 balık 2 bıçak bıçaklar birbirine çatılı 20 adım aşağıda 2 gemi resmi vardır, gemi çapası aşağıya sarkık bir gemide değirmenin yukarısında olup direği kırıktır . kırık yerinde müjdesi mevcuttur. gemiden 40 adım yukarıda bir yörük kızı şalvarlı omuzunda su bakırları vardır.

Direkli gemi orta direği kırıksa üzerinde bir domuz yalağı zincirle takılıdır , içinde bir miktar oski ve harita vardır. buradan mağaranın yarım saat mesafede 1 şerefeli taş altında oski gömülüdür. mağaradan aşağı indiğinizde geminin tersi görülecektir. yani alttan görünür.


Gemi halkaları genelde tepede olurken gemiler aşağı dereye yakın yada suyu görür vaziyettedir. suda gemi yada kayık yanaşır alan olmalıdır, orada birde su kaynağı vardır oradaki kaynaktan su içerdik. diz seviyesinin altındaki sarı tasın altında 1 bakraç oski bulunur.

Buradaki kayalar üzerinde 3 gemi resmi vardır. İkisi devrik biri düz düz olan geminin 3 direk birisi kırık kırık olan yerde bir tüfek mermisi ile altın konmuştur. Geminin arkasında 3 basamak merdiven olup üzerinde martı kuşları uçar önünde su kovası vardır. Bu kovaya bakılırsa 500 akçe içindedir. Geminin merdivenlerinde bir şarap tası geminin önünde bir çan vardır. Geminin bir metre altı kapalı mağaradır. Bu mağara içinde 90 okka altın ve heykeller vardır.

Birbirine yakın kayalarda 3 gemi yada kayık varsa İkisi devrik biri düz olmalıdır, 3 basamak merdiven hangi geminin alkasında ise önünde birde su kovası vardır, Bu kovaya dikkat 500 akçe kovaların altındadır. Hangi geminin önünde çan varsa o geminin bir metre altı kapalı mağaradır. Bu mağara içinde 90 okka altın ve heykeller vardır.

Şarlak başında yani şelale yapan yerde direği kırık gemi varsa buralarda birde haç vardır, dikkat edin haçlar çok küçük tıpkı istavroz gibidir, bu haçların altında mahzen girişi olup 2 bakraç dolusu fındık altın buradadır.

Gemi işareti varsa buralardaki tepede birde gemi halkası olması muhtemeldir, halkanın olduğu tepede sofra taşı, sofra taşı üzerinde çatal, çatal 6 tane olacak, 2 pıçak pıçaklar birbirine çatılı olacak. 5 ekmek dilimi, taşın ortasında kızarmış balık varsa burası zengin sofrasıdır yüklerin büyük kısmı buradadır. gemi halkası softa taşından biraz aşağı gemi daha aşağıda olacak.
  • Beğen
Tepkiler: infilaQ

Medya Bilgileri

Kategori
Define İşaretleri Anlamı Galeri
Ekleyen
MendereS
Eklenme Tarihi
Görüntülenme Sayısı
1,425
Yorum Sayısı
1
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Resim meta verileri

Dosya adı
Kayık Gemi Define İşareti Anlamı.jpg
Dosya Boyutu
78.2 KB
Boyutlar
640px x 480px

Bu Medyayı Paylaşın

Üst